Organization Calendar (EGMHA)

PrintOrganization Calendar
<< PrevSep 08, 2019-Sep 21, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 08Sep 09Sep 10Sep 11Sep 12Sep 13Sep 14
2019-2020
Minor Peewee A
8:00 AM
@ Quinte West Hawks
Ajax Community Center, rink 4 [G182]
2019-2020
Bantam A
11:45 AM
vs. Belleville
Ajax Community Centre
U13 (Peewee) LL
12:00 PM-1:00 PM
Scrimmage
U13 (Peewee) LL
1:00 PM-2:00 PM
Scrimmage
2019-2020
Minor Peewee A
1:45 PM
@ Owen Sound
Ajax community center [G205]
U15 (Bantam) LL
2:00 PM-3:00 PM
Scrimmage
2019-2020
Minor Atom A
2:30 PM
@ TNT Tornados
U16 (Minor Midget) LL
3:00 PM-4:00 PM
Scrimmage
U18 (Midget) LL
4:00 PM-5:30 PM
Scrimmage
2019-2020
Bantam A
4:45 PM
vs. Bradford
Ajax Community Centre
U18 (Midget) LL
5:30 PM-7:00 PM
Scrimmage
2019-2020
Minor Peewee A
7:00 PM-8:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Bantam A
8:30 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Peewee A
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Bantam A
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Atom A
6:00 PM-7:10 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Novice A
7:10 PM-8:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Bantam A
8:30 PM-10:00 PM
Purchased Practice
2019-2020
Atom A
5:00 PM
@ North Toronto
2019-2020
Minor Bantam A
6:10 PM
@ Richmond HIll Stars
2019-2020
Peewee A
8:00 PM-9:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Atom A
7:45 AM
@ Toronto Eagles
Westwood Arena (Toronto) [1]
2019-2020
Atom A
8:30 AM
@ Richmond HIll Stars
Tom Graham Arena (Burgundy) [A9]
2019-2020
Minor Bantam A
9:10 AM
vs. Halton Hills Thunder
2019-2020
Peewee A
10:30 AM
vs. Erindale Spitfires
2019-2020
Minor Atom A
10:30 AM
vs. Applewood Coyotes
Westwood Arena (Toronto) [2]
2019-2020
Peewee A
2:15 PM
vs. Forest Hill Force
2019-2020
Minor Bantam A
2:20 PM
vs. North Durham Warriors
Tom Graham Arena (Green) [MB9]
2019-2020
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice (Details)
2019-2020
Midget A
7:00 PM-9:00 PM
Tryout
2019-2020
Peewee A
9:00 AM
@ Humberview Huskies
2019-2020
Atom A
10:20 AM
vs. London Jr Mustangs White
Bond Lake Arena [A16]
2019-2020
Minor Atom A
10:30 AM
vs. Vaughan Panthers
Westwood Arena (Toronto) [3]
2019-2020
Bantam A
11:00 AM-12:00 PM
Purchased Practice
2019-2020
SLCT-U13
Peewee Select
12:00 PM-1:00 PM
Scrimmage
2019-2020
SLCT-U15
Bantam Select
1:00 PM-2:00 PM
Scrimmage
2019-2020
Minor Peewee A
2:00 PM
vs. Humber Valley Sharks
2019-2020
Peewee A
2:00 PM
vs. Toronto Royals
2019-2020
Minor Atom A
2:00 PM
@ Toronto Aeros
Westwood Arena [4- Semi Final]
2019-2020
Minor Bantam A
2:40 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Ed Sackfield Arena [MB27]
2019-2020
Midget A
3:00 PM-4:00 PM
Tryout
2019-2020
LL-U16
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
4:00 PM-5:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Atom A
5:30 PM
vs. Caledon Hawks
Tom Graham Arena (Burgundy) [A24]
Sep 15Sep 16Sep 17Sep 18Sep 19Sep 20Sep 21
2019-2020
Peewee A
8:00 AM
vs. Humberview Huskies
2019-2020
Minor Atom A
8:15 AM
@ Applewood Coyotes
Westwood Arena [5- Finals]
2019-2020
Atom A
9:00 AM
vs. Innisfil Winterhawks
Elgin Barrow West [ASF1]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 1 - Greig
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 2 - James
1:00 PM-2:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 3 - Gill
2:00 PM-3:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Atom A
2:00 PM
vs. Oakville Rangers
Elgin Barrow [AF]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 4 - Castaldi
3:00 PM-4:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U15
Bantam LL 1 - Marsh
4:00 PM-5:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U15
Bantam LL 2 - Ballentine
5:00 PM-6:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U16
Minor Midget LL 2 - Ruby
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Peewee A
6:20 PM
@ Barrie Colts blue
Holly Rec (Rink 2) [MP-A19-016]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 1 - Greig
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U15
Bantam LL 1 - Marsh
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U16
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
9:00 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Peewee A
7:00 PM
@ Innisfil Winterhawks
Innisfil Rec (Red) [MP-A19-079]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 3 - Gill
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Atom A
7:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
2019-2020
LL-U15
Bantam LL 2 - Ballentine
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Bantam A
9:30 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [B-A19-065]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 2 - James
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 4 - Castaldi
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice (Details)
2019-2020
Bantam A
8:00 PM
vs. King Rebellion
2019-2020
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Bantam A
6:45 PM
@ Aurora Tigers
2019-2020
LL-U16
Minor Midget LL 2 - Ruby
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Atom A
6:00 PM
@ Barrie Colts
2019-2020
SLCT-U13
Peewee Select
6:00 PM-7:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Peewee A
6:15 PM
@ Aurora Tigers
2019-2020
Atom A
6:30 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Scotiabank) [A-AA-19-011]
2019-2020
SLCT-U15
Bantam Select
7:30 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Novice House League
8:00 AM-9:00 AM
Assessments
2019-2020
Atom House League
9:00 AM-10:00 AM
Assessments
2019-2020
Atom House League
10:00 AM-11:00 AM
Assessments
2019-2020
Initiation House League
10:30 AM-11:30 AM
Assessments
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 1 - Greig
11:00 AM-12:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Initiation House League
11:30 AM-12:30 PM
Assessments
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 2 - James
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Initiation House League
12:30 PM-1:30 PM
Assessments
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 3 - Gill
1:00 PM-2:15 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Novice House League
1:30 PM-2:30 PM
Assessments
2019-2020
Minor Atom A
1:30 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Blue) [MA-A-19-098]
2019-2020
LL-U13
Peewee LL 4 - Castaldi
2:15 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
2019-2020
Minor Novice House League
2:30 PM-3:30 PM
Assessments
2019-2020
Atom A
3:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
2019-2020
Peewee A
4:40 PM
vs. Barrie Colts Blue
2019-2020
Minor Bantam A
6:00 PM
vs. Newmarket Redmen
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from egmha.com on Tuesday, June 2, 2020 at 7:35 PM