Schedule & Results, Dunsmuir Memorial Tournament, REP (EGMHA)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission & Vision
Executive & Staff
Current Coaches (2023-24)
House / Local League Convenors
Affiliated Associations
EGMHA Library
EGMHA Library
Constitution and Policies
Manuals
Forms
Newsletters
Contact Us
Webmaster
Registration
General Information
New to Hockey
Hockey 101
First Time Player Information
Required Equipment
FAQs
Program Overview
Age Reference Chart
Moving to EG - Residential Transfer Process
Respect in Sport
Financial Assistance
Development
Development
Goalie Clinics
Bench Staff
Bench Staff
Bench Staff Registration
Coaches
Coaching Profile and Expectations
Coaching Clinics
Coach Resources
Trainers
Trainers
Trainer Education
Trainer Resources
Managers
Manager Resources
Team Fundraiser Request
Official Qualifications
PVSC
PVSC
How to Apply for a PVSC
RIS Activity Leader
Gender Identity & Expression
Planning a Safe Return to Hockey Course
Team Permits
Exhibition Game Permit
Tournament Travel Permit
Tournaments
Tournaments
EGMHA Friendship Jamboree
EGMHA Winter Classic
Dunsmuir Memorial Tournament
Sponsorship
Sponsorship
Organization Sponsors
Online Sponsorship Application
REP
REP
Dunsmuir Memorial Tournament Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Contact Us
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Category Home
Category News
Schedule & Results
Category Staff
Category Coaches
Category Calendar
Tournament Websites
Dunsmuir Memorial Tournament
Representative
Category Home
Category News
Schedule & Results
Category Staff
Category Coaches
Category Calendar
Team Websites
Dunsmuir Memorial Tournament
×
Home
Representative
Seasons
2023-2024
Dunsmuir Memorial Tournament
Schedule & Results
Sitemap
Standings & Schedules
U10 A
U11 A
U12 A
U13 A
U14 A
U15 A
U16 A
U18 A
Venues
Tournament Schedule & Results
Feb 08, 2024
8 games
Feb 09, 2024
48 games
Feb 10, 2024
41 games
Feb 11, 2024
14 games
Feb 11, 2024
Game Details
Venue Info
8:30 AM
U11 A
Championship
U11 A
Stouffville Clippers
@ Brock Wild
W
28
EGSC - Atlas - East Pad
1-3
Game Details
Venue Info
9:00 AM
U11 A
Championship
U11 A
Applewood Coyotes
W
@ Northumberland Nighthawks
32
EGSC - NewRoads - West Pad
7-2
Game Details
Venue Info
9:35 AM
U12 A
Championship
U12 A
Lorne park Wild
W
@ Ajax-Pickering Raiders
100
EGSC - Atlas - East Pad
3-2
Game Details
Venue Info
10:05 AM
U12 A
Championship
U12 A
Markham Waxers 2
W
@ Upper York Admirals
101
EGSC - NewRoads - West Pad
4-3
Game Details
Venue Info
10:45 AM
U18 A
Championship
U18 A
Belle River Canadiens
W
@ Barrie Colts
102
EGSC - Atlas - East Pad
6-1
Game Details
Venue Info
11:15 AM
U18 A
Championship
U18 A
Lucan Irish
W
@ Upper York Admirals
103
EGSC - NewRoads - West Pad
3-2
Game Details
Venue Info
12:00 PM
U10 A
Championship
U10 A
Markham Waxers
W
@ King Rebellion
104
EGSC - Atlas - East Pad
2-1
Game Details
Venue Info
12:20 PM
U14 A
Championship
U14 A
Owen Sound Jr. Attack
W
@ North Durham Warriors
105
EGSC - NewRoads - West Pad
4-0
Game Details
Venue Info
1:15 PM
U13 A
Championship
U13 A
Orillia Terriers
W
@ Whitby Wildcats White
106
EGSC - Atlas - East Pad
4-1
Game Details
Venue Info
1:45 PM
U15 A
Championship
U15 A
Copper Cliff Reds
@ Mooretown Jr. Flags
W
107
EGSC - NewRoads - West Pad
3-4
Game Details
Venue Info
2:35 PM
U11 A
Championship
U11 A
Applewood Coyotes
@ Brock Wild
W
108
EGSC - Atlas - East Pad
2-6
Game Details
Venue Info
3:00 PM
U16 A
Championship
U16 A
Collingwood Jr. Blues
@ London Mustangs Purple
W
109
EGSC - NewRoads - West Pad
1-2
Game Details
Venue Info
3:45 PM
U12 A
Championship
U12 A
Lorne park Wild
@ Markham Waxers 2
110
EGSC - Atlas - East Pad
Game Details
Venue Info
4:15 PM
U18 A
Championship
U18 A
Lucan Irish
@ Belle River Canadiens
W
111
EGSC - NewRoads - West Pad
1-4