Organization Calendar (EGMHA)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 07, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Peewee A - Veteran's Cup
LL-MIG - Midget LL 2 - Nazar - Earl Gaukel Tournament
Midget A - Bradford Blue & Gold
Novice A - Jr Cougar's Cup
LL-PW - Peewee LL 3 - Gill - Mariposa Tournament
LL-PW - Peewee LL 1 - Greig - Mariposa
Minor Bantam A - Silver Stick
SLCT-ATM - Atom Select - Lefroy Ice Breakers Tournament
SLCT-BTM - Bantam Select - Lefroy Ice Breaker
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
1:30 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 4 - Castaldi
Minor Atom A
4:30 PM
vs. Barrie Colts
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
5:00 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [B-SR19-111]
Minor Bantam A
5:40 PM
vs. Richmond Hill Stars
Minor Peewee A
6:00 PM
@ King Rebellion
King City [MP-A19-096]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
6:15 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [MM-S19-059]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
6:30 PM
@ TNT Tornados
Bantam A
7:00 PM
vs. Barrie Colts White
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
7:00 PM
vs. Beeton Stingers 1
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
8:20 PM
vs. Richmond Hill Kings 3
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
9:50 PM-11:00 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice (Details)
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
Atom A
7:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Bantam A
7:45 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [B-A19-118]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
6:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Major Clippers
Stouffville (Pad A) [YS19-ATRS-055]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:15 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (2) [NVA-019a053]
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM
vs. Georgina Blaze 3
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
8:20 PM
vs. Thornton Tigers 2
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
9:40 PM
vs. Schomberg Red Wings 1
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Minor Peewee A
7:10 PM
@ Barrie Colts white
Holly Rec (Rink 2) [MP-A19-028]
Peewee A
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
SLCT-PW
Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
Bantam A
8:40 PM-10:10 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
3:15 PM
vs. Whitby Wildcats
Cobourg Community Centre (CCC) - Pond [7]
HLCL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Clinic
HLCL
Atom
7:00 PM-8:00 PM
Clinic
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
9:15 PM
@ Nobleking Knights 2
Nobleton Rec [M-SR19-165]
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
Minor Bantam A
9:15 AM
vs. Clarington Toros
Cobourg Community Centre (CCC) - Bowl [22]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
12:00 PM-1:00 PM
Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
1:30 PM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [P-SR19-170]
Minor Atom A
2:10 PM
vs. Markham Waxers
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
2:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Atom A
3:20 PM
vs. Barrie Colts
Bantam A
3:30 PM-4:30 PM
Association Provided Practice
Peewee A
4:40 PM
vs. Innisfil Winterhawks
Minor Bantam A
4:45 PM
vs. Kingston Canadiens A
Cobourg Community Centre (CCC) - Bowl [37]
Minor Peewee A
6:00 PM
vs. TNT Tornados
Midget A
7:30 PM
@ Bradford Bulldogs
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
LL-PW - Peewee LL 3 - Gill - Mariposa Tournament
LL-PW - Peewee LL 1 - Greig - Mariposa
Minor Bantam A - Silver Stick
SLCT-ATM - Atom Select - Lefroy Ice Breakers Tournament
SLCT-BTM - Bantam Select - Lefroy Ice Breaker
LL-MIG - Midget LL 1 - Chapman - Hespeler Tournament
Minor Peewee A - Capital Mid-Season Showdown
Atom A - Niagara Falls NY Festival of Lights Tournament
LL-MIG - Midget LL 3 - Mabee - Cambridge Tournament
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
Minor Atom A
10:00 AM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [MA-A-19-072]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
12:00 PM
@ Richmond Hill Kings 3
Bond Lake [P-SR19-172]
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
1:30 PM
@ Orillia Terriers
Novice A
4:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
5:30 PM
@ TNT Tornados 1
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
5:40 PM
vs. Beeton Stingers 1
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
5:45 PM
@ Georgina Blaze 2
Georgina Sutton [M-SR19-076]
Bantam A
7:00 PM
vs. Georgina Blaze
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
8:20 PM
vs. Thornton Tigers
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Purchased Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
7:30 PM
@ Beeton Stingers
Beeton [MM-S19-001]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
8:00 PM
@ Richmond Hill Kings 2
Bond Lake [MM-S19-087]
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:00 PM
vs. Georgina Blaze
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
7:10 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 3 - Gill
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
8:20 PM
vs. Schomberg Red Wings 2
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
9:40 PM
vs. Richmond Hill Kings 1
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
6:30 PM
@ Innisfil Winterhawks
Innisfil Rec (Red) [MB-A19-076]
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
7:40 PM-9:00 PM
Purchased Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
7:45 PM
@ Innisfil Winterhawks 2
Innisfil Rec (Gold) [B-SR19-100]
Midget A
8:00 PM
vs. Markham Waxers
Bantam A
8:00 PM
@ Innisfil Winterhawks
Innisfil Rec (Red) [B-A19-079]
Minor Peewee A
10:30 AM
@ Stittsville Rams
Bell Sensplex - Mattamy Homes [1]
Atom A
3:15 PM
@ Toms River
Hyde Park Ice Pavilion
Minor Peewee A
4:00 PM
vs. Ottawa Sing
Richcraft Sensplex - Canadian Tire [2]
HLCL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Clinic
HLCL
Atom
7:00 PM-8:00 PM
Clinic
Peewee A
7:45 PM
@ Aurora Tigers
SLCT-PW
Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-BTM
Bantam Select
8:00 PM
@ Markham Waxers Minor
R.J. Clatworthy [YS19-BTRS-037]
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
Atom A
9:40 AM
@ Tonawanda
Hyde Park Ice Pavilion
Minor Peewee A
11:15 AM
@ Cumberland Jr. Grads
Bell Sensplex - Bradley's Insurance [3]
Minor Atom A
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
12:00 PM
@ Richmond Hill Kings 3
Bond Lake [P-SR19-184]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
12:00 PM
@ Thornton Tigers
Thornton [P-SR19-182]
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
12:00 PM
@ Beeton Stingers 1
Beeton [P-SR19-181]
Novice A
1:00 PM
vs. Newmarket Redmen
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
2:00 PM
@ Richmond Hill Kings 1
Bond Lake [M-SR19-175]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
2:10 PM
vs. Georgina Blaze 2
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
2:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Atom A
2:35 PM
vs. West Seneca
Hyde Park Ice Pavilion
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
3:20 PM
vs. LL-MNMIG - Minor Midget LL 1 - Nesbitt
Minor Peewee A
3:45 PM
vs. Nepean Raiders Black
Bell Sensplex - Canadian Tire [4]
Bantam A
5:20 PM
@ Orillia Terriers
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
LL-MIG - Midget LL 1 - Chapman - Hespeler Tournament
Minor Peewee A - Capital Mid-Season Showdown
Atom A - Niagara Falls NY Festival of Lights Tournament
LL-MIG - Midget LL 3 - Mabee - Cambridge Tournament
Minor Atom A - Silver Stick
Bantam A - Liberty Cup Winter Classic
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
1:00 PM
@ Georgina Blaze 1
Ice Palace (Blue) [P-SR19-188]
Minor Atom A
2:00 PM
vs. Barrie Colts
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
2:30 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
3:10 PM
vs. Beeton Stingers 1
Bantam A
4:20 PM-5:40 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
5:30 PM
@ Innisfil Winterhawks 2
Innisfil Rec (Red) [B-SR19-101]
Minor Bantam A
5:40 PM
vs. Aurora Tigers
LL-PW
Peewee LL 2 - James
6:30 PM
@ TNT Tornados 1
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
7:00 PM
vs. TNT Tornados 2
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
7:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
Bantam A
7:15 PM
@ Bradford Bulldogs
Minor Bantam A
7:30 PM
@ Barrie Colts Blue
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
8:20 PM
vs. Georgina Blaze
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:00 PM
vs. King Rebellion
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
7:10 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
8:00 PM
@ Richmond Hill Kings 1
Bond Lake [MM-S19-071]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
8:20 PM
vs. Thornton Tigers 2
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
9:40 PM
vs. TNT Tornados 1
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:00 PM
vs. King Rebellion
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
6:00 PM
vs. Markham Waxers Major
SLCT-PW
Peewee Select
7:00 PM
vs. Aurora
Minor Peewee A
7:30 PM
@ Orillia Terriers
SLCT-BTM
Bantam Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
8:00 PM
@ Nobleking Knights 1
Nobleton Rec [M-SR19-156]
Midget A
9:00 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Forhan) [M-A19-076]
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
12:00 PM
@ Beeton Stingers 1
Beeton [P-SR19-201]
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
1:00 PM
vs. Nobleking Knights 1
LL-PW
Peewee LL 2 - James
2:10 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
Atom A
2:40 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [A-AA-19-030]
Peewee A
3:20 PM
vs. Newmarket Redmen
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
3:30 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [MM-S19-042]
Minor Peewee A
4:00 PM
@ Markham Waxers
Village [MP-A19-103]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
4:40 PM
vs. Innisfil Winterhawks 2
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:00 PM
@ Unionville Jets MNOV
Minor Bantam A
6:00 PM
vs. Newmarket Redmen
Novice A
6:15 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad B) [NVA-019a072]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
7:20 PM
vs. Beeton Stingers
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from egmha.com on Wednesday, November 20, 2019 at 2:00 AM