EGSC - NewRoads - West Pad, Venues (EGMHA)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
ATO
Team 1: White
(5-0)
12:00 PM
vs. ATO - Team 2: Yellow
ATO
Team 4: Teal
(7-4)
1:00 PM
vs. ATO - Team 3: Red
Novice A
2:00 PM-3:10 PM
Association Provided Practice
Minor Peewee A
T (4-4)
3:10 PM
vs. Newmarket Redmen
[MP-A19-051]
Peewee A
L (2-5)
4:30 PM
vs. Aurora Tigers
[P-A19-060]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
W (16-0)
5:50 PM
vs. Georgina Blaze 1
[P-SR19-106]
Bantam A
L (1-7)
7:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks
[B-A19-054]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
(0-5)
7:00 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 4 - Castaldi
[P-SR19-107]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
(5-2)
8:20 PM
vs. LL-MNMIG - Minor Midget LL 1 - Nesbitt
[MM-S19-034]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
T (1-1)
7:00 PM
vs. TNT Tornados 2
[M-SR19-028]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
6:00 PM-7:00 PM
Purchased Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
(4-7)
7:00 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 4 - Castaldi
[P-SR19-108]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
T (2-2)
8:20 PM
vs. Schomberg Red Wings 2
[M-SR19-027]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
L (2-4)
9:40 PM
vs. Richmond Hill Kings 2
[M-SR19-020]
Midget A
L (3-7)
8:00 PM
vs. Orillia Terriers
[M-A19-028]
SLCT-PW
Peewee Select
6:00 PM-7:30 PM
Practice
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
(7-1)
7:40 PM
vs. LL-MIG - Midget LL 1 - Chapman
[M-SR19-050]
ATO
Team 2: Yellow & Team 4: Teal
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red & Team 1: White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Novice A
1:00 PM-2:10 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
W (8-0)
2:10 PM
vs. Richmond Hill Stars
[MA-A-19-059]
Peewee A
W (4-2)
3:20 PM
vs. King Rebellion
[P-A19-053]
Minor Bantam A
L (1-4)
4:40 PM
vs. Orillia Terriers
[MB-A19-057]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
W (5-3)
6:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
[B-SR19-035]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
L (3-4)
7:20 PM
vs. Nobleking Knights 2
[M-SR19-048]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
ATO
Team 4: Teal
(3-1)
12:00 PM
vs. ATO - Team 1: White
ATO
Team 2: Yellow
(2-5)
1:00 PM
vs. ATO - Team 3: Red
Atom A
W (7-3)
2:00 PM
vs. TNT Tornados
[A-AA-19-044]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
W (6-0)
3:10 PM
vs. Georgina Blaze 3
[P-SR19-122]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
W (4-2)
4:20 PM
vs. Richmond Hill Kings 1
[MM-S19-019]
Minor Atom A
5:40 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
Bantam A
7:00 PM-9:00 PM
Purchased Practice
Peewee A
T (5-5)
7:00 PM
vs. TNT Tornados
[P-A19-049]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
W (2-0)
8:20 PM
vs. Richmond Hill Kings 1
[MM-S19-031]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
6:00 PM-7:10 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
7:10 PM-8:20 PM
Association Provided Practice
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
T (2-2)
8:20 PM
vs. Schomberg Red Wings 2
[M-SR19-044]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
(2-2)
9:40 PM
vs. LL-MIG - Midget LL 1 - Chapman
[M-SR19-038]
Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
W (5-0)
7:00 PM
vs. Aurora Tigers
[YS19-ATRS-057]
SLCT-BTM
Bantam Select
W (5-3)
8:00 PM
vs. Georgina Blaze
[YS19-BTRS-018]
ATO
Team 1: White & Team 3: Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 4: Teal & Team 2: Yellow
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
L (1-4)
1:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 2
[P-SR19-125]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
T (4-4)
2:10 PM
vs. Nobleking Knights 1
[P-SR19-128]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
W (11-0)
3:20 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
[P-SR19-130]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
L (1-3)
4:40 PM
vs. Thornton Tigers 2
[B-SR19-031]
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
L (2-6)
6:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 2
[B-SR19-051]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
L (1-6)
7:20 PM
vs. Nobleking Knights 2
[M-SR19-022]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
W (3-0)
8:40 PM
vs. Thornton Tigers 1
[M-SR19-031]
03040506070809
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red
W (6-1)
12:00 PM
vs. Georgina Blaze 1
ATO
Team 1: White
W (9-2)
1:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
W (4-0)
2:00 PM
vs. Nobleking Knights 2
[P-SR19-136]
Atom A
T (2-2)
3:10 PM
vs. Barrie Colts
[A-AA-19-046]
Peewee A
L (3-8)
4:20 PM
vs. Orillia Terriers
[P-A19-050]
Minor Bantam A
L (4-7)
5:40 PM
vs. Barrie Colts White
[MB-A19-052]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
L (2-4)
7:00 PM
vs. Beeton Stingers
[MM-S19-026]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
(2-7)
7:00 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 2 - James
[P-SR19-139]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
T (2-2)
8:20 PM
vs. Richmond Hill Kings 1
[MM-S19-033]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
6:00 PM-7:00 PM
Purchased Practice
Minor Atom A
W (5-2)
7:00 PM
vs. TNT Tornados
[MA-A-19-057]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
L (0-5)
8:20 PM
vs. Beeton Stingers
[M-SR19-025]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
(2-4)
9:40 PM
vs. LL-MIG - Midget LL 2 - Nazar
[M-SR19-049]
Midget A
T (4-4)
8:00 PM
vs. Markham Waxers
[M-A19-026]
HLCL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Clinic
HLCL
Atom
7:00 PM-8:00 PM
Clinic
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
ATO
Team 2: Yellow & Team 4: Teal
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red & Team 1: White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
Novice A
1:00 PM
vs. Markham Waxers
[NVA-019a040]
Minor Bantam A
L (0-2)
2:10 PM
vs. Georgina Blaze
[MB-A19-049]
Peewee A
W (6-2)
3:30 PM
vs. Markham Waxers
[P-A19-052]
Minor Peewee A
T (5-5)
4:50 PM
vs. Markham Waxers
[MP-A19-052]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
T (5-5)
6:10 PM
vs. Richmond Hill Kings 3
[M-SR19-026]
10111213141516
ATO
Team 1: White
W (13-4)
12:00 PM
vs. Georgina Blaze 4
ATO
Team 3: Red
1:00 PM
vs. Georgina Blaze 3
Atom A
L (3-5)
2:00 PM
vs. Newmarket Redmen
[A-AA-19-009]
Minor Peewee A
W (6-2)
3:10 PM
vs. Innisfil Winterhawks
[MP-A19-054]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
(2-2)
4:30 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 2 - James
[P-SR19-152]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
L (3-6)
5:40 PM
vs. Schomberg Red Wings
[B-SR19-033]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
W (6-5)
7:00 PM
vs. Richmond Hill Kings 3
[MM-S19-020]
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
(3-0)
7:00 PM
vs. LL-BTM - Bantam LL 1 - Marsh
[B-SR19-048]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
W (4-2)
8:20 PM
vs. TNT Tornados
[MM-S19-027]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
(3-4)
7:00 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 2 - James
[P-SR19-154]
SLCT-PW
Peewee Select
W (4-2)
6:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Minor Clippers
[YS19-PWRS-022]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
W (5-2)
7:00 PM
vs. TNT Tornados 1
[M-SR19-029]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
W (2-1)
8:20 PM
vs. Beeton Stingers
[M-SR19-052]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
W (3-2)
9:40 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 3
[M-SR19-024]
Midget A
W (5-4)
8:00 PM
vs. Georgina Blaze
[M-A19-030]
SLCT-ATM
Atom Select
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-BTM
Bantam Select
T (2-2)
7:30 PM
vs. Georgina Blaze
[YS19-BTRS-019]
ATO
Team 1: White
8:00 AM-9:00 AM
Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 4: Teal & Team 2: Yellow
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
ATO
Team 3: Red
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Minor Atom A
W (7-0)
1:00 PM
vs. Orillia Terriers
[MA-A-19-058]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
W (7-0)
2:10 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
[P-SR19-158]
Minor Peewee A
T (1-1)
3:20 PM
vs. Barrie Colts blue
[MP-A19-058]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
W (8-0)
4:40 PM
vs. Georgina Blaze 2
[B-SR19-032]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
W (6-3)
6:00 PM
vs. Lefroy Ice Breakers
[MM-S19-018]
17181920212223
ATO
Team 1: White
8:00 AM
vs. ATO - Team 4: Teal
ATO
Team 3: Red
12:00 PM
vs. ATO - Team 2: Yellow
Minor Atom A
W (4-2)
4:30 PM
vs. Barrie Colts
[MA-A-19-060]
Minor Bantam A
L (2-4)
5:40 PM
vs. Richmond Hill Stars
[MB-A19-055]
Bantam A
L (1-5)
7:00 PM
vs. Barrie Colts White
[B-A19-056]
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
T (2-2)
7:00 PM
vs. Beeton Stingers 1
[B-SR19-047]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
W (6-3)
8:20 PM
vs. Richmond Hill Kings 3
[MM-S19-029]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM
vs. Georgina Blaze 3
[P-SR19-164]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
8:20 PM
vs. Thornton Tigers 2
[M-SR19-030]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
9:40 PM
vs. Schomberg Red Wings 1
[M-SR19-045]
SLCT-PW
Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
HLCL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Clinic
HLCL
Atom
7:00 PM-8:00 PM
Clinic
ATO
Team 2: Yellow & Team 4: Teal
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red & Team 1: White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Minor Atom A
2:10 PM
vs. Markham Waxers
[MA-A-19-055]
Atom A
3:20 PM
vs. Barrie Colts
[A-AA-19-052]
Peewee A
4:40 PM
vs. Innisfil Winterhawks
[P-A19-054]
Minor Peewee A
6:00 PM
vs. TNT Tornados
[MP-A19-049]
24252627282930
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red
12:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
ATO
Team 4: Teal
1:00 PM
vs. Georgina Blaze 4
Novice A
4:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
[NVA-019a057]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
5:40 PM
vs. Beeton Stingers 1
[B-SR19-038]
Bantam A
7:00 PM
vs. Georgina Blaze
[B-A19-057]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
[P-SR19-174]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
8:20 PM
vs. Thornton Tigers
[MM-S19-023]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Purchased Practice
Novice A
6:00 PM
vs. Georgina Blaze
[NVA-019a058]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
7:10 PM
vs. LL-PW - Peewee LL 3 - Gill
[P-SR19-176]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
8:20 PM
vs. Schomberg Red Wings 2
[M-SR19-018]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
9:40 PM
vs. Richmond Hill Kings 1
[M-SR19-035]
Midget A
8:00 PM
vs. Markham Waxers
[M-A19-032]
HLCL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Clinic
HLCL
Atom
7:00 PM-8:00 PM
Clinic
SLCT-PW
Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
ATO
Team 1: White & Team 3: Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 4: Teal & Team 2: Yellow
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Minor Atom A
12:00 PM-1:00 PM
Association Provided Practice
Novice A
1:00 PM
vs. Newmarket Redmen
[NVA-019a060]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
2:10 PM
vs. Georgina Blaze 2
[P-SR19-185]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
3:20 PM
vs. LL-MNMIG - Minor Midget LL 1 - Nesbitt
[MM-S19-037]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Skate
Novice & Atom Skating
8:00 AM-9:00 AM
Clinic
ATO
Team 2: Yellow
12:00 PM
vs. Georgina Blaze 1
ATO
Team 4: Teal
1:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
Minor Atom A
2:00 PM
vs. Barrie Colts
[MA-A-19-048]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
3:10 PM
vs. Beeton Stingers 1
[P-SR19-192]
Bantam A
4:20 PM-5:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
5:40 PM
vs. Aurora Tigers
[MB-A19-050]
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
7:00 PM
vs. TNT Tornados 2
[B-SR19-042]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
7:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
[P-SR19-194]
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
8:20 PM
vs. Georgina Blaze
[MM-S19-036]
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
7:00 PM-8:00 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
8:00 PM-9:00 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:00 PM
vs. King Rebellion
[NVA-019a067]
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
7:10 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
[P-SR19-196]
LL-MIG
Midget LL 3 - Mabee
8:20 PM
vs. Thornton Tigers 2
[M-SR19-043]
LL-MIG
Midget LL 1 - Chapman
9:40 PM
vs. TNT Tornados 1
[M-SR19-015]
Midget A
8:00 PM
vs. King Rebellion
[M-A19-031]
SLCT-ATM
Atom Select
6:00 PM
vs. Markham Waxers Major
[YS19-ATRS-058]
SLCT-PW
Peewee Select
7:00 PM
vs. Aurora
SLCT-BTM
Bantam Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
ATO
Team 2: Yellow
8:00 AM-9:00 AM
Practice
GLCL
Goalie Clinic
9:00 AM-10:00 AM
Clinic
ATO
Team 3: Red & Team 1: White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NOV
Team 1: Blue & Team 2: Black
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
ATO
Team 4: Teal
12:00 PM-1:00 PM
Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
1:00 PM
vs. Nobleking Knights 1
[P-SR19-202]
LL-PW
Peewee LL 2 - James
2:10 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
[P-SR19-205]
Peewee A
3:20 PM
vs. Newmarket Redmen
[P-A19-051]
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
4:40 PM
vs. Innisfil Winterhawks 2
[B-SR19-034]
Minor Bantam A
6:00 PM
vs. Newmarket Redmen
[MB-A19-058]
LL-MIG
Midget LL 2 - Nazar
7:20 PM
vs. Beeton Stingers
[M-SR19-033]
Venue Details
Google Maps
EGSC - NewRoads - West Pad
1914B Mount Albert Road , Sharon , ON  L0G 1V0
  • Current Season

    46 - 39 - 23
  • All-Time

    797 - 793 - 212
Other Home Venues
Printed from egmha.com on Wednesday, November 20, 2019 at 1:50 AM