EGSC - Atlas - East Pad, Venues (EGMHA)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 2: Red
NOV
Team 2: Black
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Skate
Novice & Atom Skating
1:30 PM-3:30 PM
Practice
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
8:40 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold & Team 2: Red
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
Minor Atom A
2:30 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
3:30 PM-4:30 PM
Purchased Practice
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 3: Green
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 1: Red & Team 4: Orange
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 2: Red
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 1: Gold
NOV
Team 2: Black
11:30 AM
vs. NOV - Team 1: Blue
Minor Peewee A
L (1-3)
1:30 PM
vs. Barrie Colts white
[OMHA-MP-A-B14]
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:30 PM
Association Provided Practice
LL-MNMIG
Minor Midget LL 1 - Nesbitt
W (2-0)
7:30 PM
vs. Beeton Stingers
[MM-S19-014]
Bantam A
8:50 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold & Team 2: Red
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
2:30 PM
vs. Newmarket Redmen
[MNVSEL138]
Minor Bantam A
L (1-7)
3:30 PM
vs. Innisfil Winterhawks
[YS-MB-A19-K2]
02030405060708
IP
Team 6: White & Team 5: Blue
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 4: Orange & Team 3: Green
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 1: Red
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 2: Red
NOV
Team 1: Blue
11:30 AM
vs. NOV - Team 2: Black
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
1:30 PM-2:30 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
2:30 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Novice A
6:30 PM-7:40 PM
Purchased Practice
Minor Bantam A
7:40 PM-8:50 PM
Linked Game Cancelled
Minor Bantam A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Bantam A
8:50 PM-10:10 PM
Association Provided Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold & Team 2: Red
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
09101112131415
IP
Team 4: Orange & Team 2: Blue (with green)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 6: White & Team 5: Blue
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 3: Green & Team 1: Red
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 2: Red
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 1: Gold
NOV
Team 2: Black
11:30 AM
vs. NOV - Team 1: Blue
Minor Peewee A
1:30 PM-2:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
2:30 PM
vs. Richmond Hill
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
W (5-3)
7:30 PM
vs. Georgina Blaze 2
[SP20-BG2S-C1]
Minor Bantam A
8:50 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Bantam A
8:50 PM-10:10 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:30 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
W (1-0)
7:30 PM
vs. Nobleking Knights
[SP20-BG2S-E2]
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold
1:30 PM
vs. Bradford
LL-PW
Peewee LL 1 - Greig
W (7-1)
2:30 PM
vs. Richmond Hill Kings 4
[SP20-PG2S-C3]
Minor Peewee A
3:30 PM-4:30 PM
Purchased Practice
16171819202122
IP
Team 4: Orange & Team 1: Red
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 3: Green & Team 2: Blue (with green)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 6: White & Team 5: Blue
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 2: Red
NOV
Team 1: Blue
11:30 AM
vs. NOV - Team 2: Black
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:30 PM
Association Provided Practice
LL-PW
Peewee LL 4 - Castaldi
7:30 PM-8:30 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
8:30 PM-9:30 PM
Association Provided Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold & Team 2: Red
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
LL-PW
Peewee LL 2 - James
2:30 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
3:30 PM-4:30 PM
Association Provided Practice
23242526272829
IP
Team 1: Red & Team 2: Blue (with green)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 3: Green & Team 4: Orange
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 2: Red
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 1: Gold
NOV
Team 2: Black
11:30 AM
vs. NOV - Team 1: Blue
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
2:30 PM-3:30 PM
Association Provided Practice
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:35 PM
Association Provided Practice
Peewee A
W (5-1)
7:35 PM
vs. Markham Waxers
[YS-PW-A19-T3]
Midget A
8:55 PM-10:00 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 2 - Ballentine
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Bantam A
8:40 PM-10:10 PM
Association Provided Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 1: Red
11:30 AM
vs. Uxbridge
IP
Team 2: Blue (with green)
12:30 PM
vs. Uxbridge
Minor Nov
Team 2: Red
1:30 PM
vs. Bradford
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold
10:30 AM
vs. Minor Nov - Team 2: Red
NOV
Team 1: Blue
11:30 AM
vs. NOV - Team 2: Black
LL-MNMIG
Minor Midget LL 2 - Ruby
1:30 PM-2:30 PM
Association Provided Practice
Minor Peewee A
7:30 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Minor Bantam A
8:40 PM-9:50 PM
Association Provided Practice
SLCT-ATM
Atom Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
LL-BTM
Bantam LL 1 - Marsh
7:40 PM-8:40 PM
Association Provided Practice
Peewee A
7:40 PM-8:50 PM
Association Provided Practice
Midget A
8:50 PM-10:30 PM
Association Provided Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
5:30 PM-6:30 PM
Association Provided Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Association Provided Practice
Bantam A
8:40 PM-10:10 PM
Association Provided Practice
IP
Team 1: Red & Team 3: Green
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
IP
Team 2: Blue (with green) & Team 4: Orange
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
IP
Team 5: Blue & Team 6: White
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Minor Nov
Team 1: Gold & Team 2: Red
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
SLCT-MNOV
Minor Novice Select
2:30 PM
vs. King Rebellion
[MNVSEL141]
LL-PW
Peewee LL 3 - Gill
4:30 PM-5:30 PM
Association Provided Practice
Venue Details
Google Maps
EGSC - Atlas - East Pad
1914B Mount Albert Road , Sharon , on  L0G 1V0
  • Current Season

    7 - 3 - 2
  • All-Time

    65 - 62 - 14
Other Home Venues
Printed from egmha.com on Thursday, February 27, 2020 at 12:37 AM